سئو

راه های انتخاب عنوان مناسب برای پستها از نگاه سئو سایت

انتخاب عتوان مناسب برای سئو

ترفند انتخاب عنوان مناسب و جذاب

در این بخش از آموزش سئو قصد داریم تا یکی از مهمترین عوامل در سئو سایت را به شما معرفی کنیم. یکی از مهم ترین فاکتورها برای تولید محتوا انتخاب عنوان مناسب است. به گونه ای که عنوان مناسب می تواند مخاطب را جذب یا دفع کند و حتی ممکن است یک مطلب نه چندان پربار بتواند با انتخاب عنوان مناسب از مطلبی که شما نوشته اید و بسیار غنی است و به دلیل این که عنوان مناسبی انتخاب نکرده اید سبقت بگیرد.

به همین دلیل در این مطلب می خواهیم راه های انتخاب عنوان مناسب برای محتوا و مطالب را برای شما تشریح کنیم:

 

۱-کمک کردن به مخاطب با انتخاب عنوان مناسب

این یعنی عنوان خود را به گونه ای انتخاب کنید که به جای گمراه کردن مخاطب بیشتر به او کمک کند تا بتواند بهترین تصمیم را برای خود بگیرد.

 

۲-در نظر گرفتن عنوان های مختلف

همواره باید سعی به داشتن عناوین مختلفی داشته باشیم زیرا اگر یک عنوان تاثیرگذار و خوب نبود،عنوان بعدی بتواند کم کاری عنوان قبلی را جبران کند

 

۳-تهیه ی فهرستی از عناوین موثر

این راه کمک شایانی به شما می کند زیرا شما می توانید با مقایسه ی این عناوین عنوانی برای کسب و کار خود ولی با شرایط عنوان های موجود در فهرست انتخاب کنید و این فهرست را سرلوحه ی انتخاب عنوان های خود قرار دهید.

 

۴-به کار گیری اعداد در تیتر یا عنوان

از آن جا که مغز ما علاقه ی زیادی به اعداد دارد و آن ها را به راحتی به خاطر می سپارد این راه نیز تا حد زیادی موفقیت به همراه دارد چنانچه اگر خوب توجه کنید برندهای مختلفی با استفاده از اعداد موفق شده اند و جالب تر آن که شما همه ی عنوان های عددی را به یاد دارید!

 

۵-استفاده از صفات تفضیلی در عنوان

استفاده از صفاتی همچون کامل ترین،بهترین،عالی ترین و … که همراه با ترین هستند باعث می شود که عنوان شما جذاب تر و بی عیب تر به نظر برسد.

 

۶-استفاده از صفات منفی

شاید عجیب به نظر برسد ولی عناوینی که در آن ها صافت منفی به کار رفته است نیز موثر بوده اند صفاتی مانند:عدم ، هرگز ، غیرممکن و…

 

۷-استفاده از نظرات دیگران

این راه برای موقعی است که شما راهی به ذهنتان نمی رسد و اکنون می توانید از فکر دیگر افراد در انتخاب عنوان نیز بهر بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا