آموزش شبکه های اجتماعی

سایز استاندارد تصاویر اینستاگرام تنظیم سایز عکس در پست اینستاگرام

ابعاد پست اینستاگرام 2021 ابعاد پست مستطیلی اینستاگرام

استاندارد ترین اندازه عکس های اینستاگرام چقدر است؟ همه می دانیم که امروزه اینستاگرام منبع درآمد بسیاری از صاحبان مشاغل است و کسب درآمد از اینستاگرام می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. همه با ارسال عکس های مربوط به خدمات خود ، محصول خود را با همه کاربران اینستاگرام ، چه در داخل و چه در خارج از کشور به اشتراک می گذارند. اینستاگرام اکنون استانداردهایی را وضع کرده است که برای انتشار این تصاویر باید رعایت شود.

ایجاد محتوای با کیفیت و تمیز می تواند مشتری را چندین برابر افزایش داده و یا تعداد فالوورها را افزایش دهد. بنابراین برای ارسال تصاویر ، باید اندازه مشخص شده توسط اینستاگرام را دنبال کنید تا تاثیر آن را در زیبایی و چیدمان صفحه مشاهده کنید. امروز می خواهیم شما را با اندازه تصاویر اینستاگرام آشنا کنیم. اگر تصاویری که تاکنون منتشر کرده اید با اندازه استاندارد مطابقت ندارند ، تا انتهای مقاله ی آموزش سئو در سایت گیگا سئو همراه ما باشید.

بهترین اندازه عکس در اینستاگرام

اینستاگرام سه نوع اندازه را دنبال می کند که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند و در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این اندازه ها عبارتند از:

اندازه مربع: ۱۰۸۰ * ۱۰۸۰ (۱: ۱)

اندازه افقی: ۵۶۶ * ۱۰۸۰ (۱۶: ۹)

اندازه عمودی: ۱۳۵۰ * ۱۰۸۰ (۴: ۵)

از گذشته تا به امروز ، افراد زیادی هستند که از ابعاد مربع استفاده می کنند ، در حالی که بسته به نوع تصاویر بهتر است از ابعاد مختلف استفاده شود.

به عنوان مثال: برای تصاویر افقی بهتر است از اندازه افقی استفاده کنید یا بهترین گزینه برای انتشار تصاویر عمودی است. عکسهای زیر را از نزدیک ببینید.

 

به نظر شما چرا ابعاد هر سه تصویر با موضوع کتابفروشی کاملاً متفاوت است؟

اکنون متوجه شده اید که با تغییر اندازه ، می توانید تمرکز را کاملاً تغییر داده و توجه مخاطب را از طرف دیگر منحرف کنید. به عنوان مثال: در تصویر سمت راست ، هدف توصیف هوای بارانی و زیبایی ساختمان کتابفروشی است.

ابعاد IGTV در اینستاگرام

اندازه فیلم های IGTV را می توان به صورت عمودی و افقی تغییر داد:

ابعاد عمودی: ۱۹۲۰ * ۱۰۸۰ پیکسل (۹:۱۶)

ابعاد افقی: ۵۶۶ * ۱۰۸۰ پیکسل (۱۶: ۹)

بهترین اندازه برای IGTV چیست؟ می توانید از این دو اندازه استفاده کنید ، اما چه بهتر که سایزی را انتخاب کنید که برای مخاطب جذابتر به نظر برسد. تصویر زیر به خوبی نشان می دهد که اندازه عمودی بهتر است. زیرا در این ابعاد دیگر مخاطب نیازی به چرخاندن تلفن همراه خود ندارد و به طور کلی استفاده مناسب از اندازه و ابعاد پست اینستاگرام به جذب مخاطب بیشتر کمک می کند.

ابعاد استوری در اینستاگرام

استوری Story یکی از محبوب ترین گزینه هایی است که کاربران بیشتر از آن استفاده می کنند. طبق یک مطالعه ، روزانه ۲۵۰ میلیون کاربر از سابقه استفاده می کنند. می توانید چندین فیلم یا تصویر را در داستان در ۲۴ ساعت به اشتراک بگذارید. با در نظر گرفتن این موضوع ، شما باید بهترین داستان را برای جذب فالوورهای بیشتر ایجاد کنید.

اندازه داستان در اینستاگرام ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل (۹:۱۶) است.

در نهایت باید بگوییم که اندازه و اندازه پست های اینستاگرام و استوری های اینستاگرام متفاوت است و با توجه به شرایط و نوع محتوا می توانید از مناسب ترین اندازه استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم علاوه بر تولید محتوای با کیفیت ، به اندازه انتشار آن نیز توجه داشته باشید تا تلاش های شما بی نتیجه نماند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا