آموزش سئو

چند نکته جهت پیشرفت سئو سایت

یشرفت سئوسایت

چند نکته کوتاه برای پیشرفت سئو سایت

 

در این بخش از آموزش سئو می خواهیم به شما نکاتی را یاد بدهیم که باعث پیشرفت و بهبود سئو سایت شما می شوند پس این مطلب را همراه ما باشید.

بهینه سازی سایت برای موبایل

موضوع بهینه سازی سایت برای موبایل به تازگی مورد توجه گوگل قرار گرفته است و همچنین اهمیت بسیار بالایی در سئو دارد. این نکته از این جهت مهم است، چون امروزه با پیشرفت گوشی های هوشمند کاربران جست و جوهای عادی خود در گوگل را با استفاده از مرورگر نصب شده در گوشی انجام می دهند و دیگر کمتر کسی است که با کامپیوتر این کار را انجام دهد. پس بهتر است سایت را برای مرورگر های موبایل ها نیز بهینه کرد و نسخه ی مربوط به آنها را نیز برای راحتی بازدیدکنندگان منتشر کرد.

به طور کلی سایتی مناسب گوشی است که وقتی از طریق مرورگر گوشی خود وارد آن می شوید به قالب گوشی درآید و تقریبا شبیه یک نرم افزار نصب شده روی گوشی کار با آن راحت باشد.

 

پیوندنامه یا پروتکل HTTPS

پروتکل HTTPs که امنیت سایت را تضمین می کند و لازمه ی هر سایت است و مدیر سایت باید نسبت به این موضوع توجه لازم را داشته باشد و برای کسب این پروتکل مبلغی را به صورت ماهانه باید پرداخت کرد و با توجه به سرعت این پرداختی متغیر است.

 

صفحات موبایلی پرشتاب

آخرین نکته برای بهبود سئو سایت استفاده از AMP است که باعث می شود کاربران محتوای صفحات وب و مخصوصا سایت هایی که دارای محتوای متنی زیادی هستند را به راحتی مشاهده کنند. بنابراین برای سئو بهتر حتما به این نکته توجه داشته باشید.

 

می توانید با استفاده از ابزارهایی که برای موبایل فرندلی بودن وب سایت تهیه شده اند از میزان بهینه بودن سایت خود برای تلفن های همراه مطلع شوید. مانند ابزار Google Mobile Friendly Test

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا